Ankara ve İstanbul’dan dizgi mizanpaj ve tasarım hizmetlerimiz konum bağımsız %100 müşteri memnuniyeti ile hızla devam etmektedir. Ankara’da, İstanbul’da, Ülkemizin herhangi bir yerinde veya Dünyanın neresinde olursanız olun sizinle iletişim halinde olmamız ve ne istediğinizi bize anlatmanız bizim için yeterlidir.

Ankara Ve İstanbul

Ankara ve İstanbul’da eğitim sektöründe faaliyet gösteren yayınevlerine özellikle de Ankara’da dizgi, mizanpaj ve tasarım konusunda hizmetlerimiz olmaktadır. Bunlarla beraber Ankara, İstanbul ve farklı yerlerden kendi kitabını çıkarmak isteyen ve dizgi, tasarım ve mizanpaj konusunda bizden yardım isteyen birçok öğretmenlerimizle görüşmekte ve birlikte çalışmaktayız.

Görüştüğümüz ve beraber çalıştığımız öğretmenlerimiz kitap basımı için özellikle Ankara ve İstanbul’u tercih ettiğini görmekteyiz ancak birçok kişi de içinde bulunduğumuz ekonomik krizden kaynaklı tereddütlerin olduğunu görüyoruz. Bu yüzden Ankara, İstanbul veya farklı yerlerden dizgi, mizanpaj ve tasarımı yaptırarak kitap çıkarmayı düşünen öğretmenlerimize Türkiye’de kitaplarla ilgili basım satış oranlarını ve bazı istatistikleri paylaşmakta yarar olduğunu düşünüyoruz.

Dizgi İstatistik…

Ankara’da bulunan Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu (YAYFED) bandrol istatistiklerine göre 2018 yılında bir önceki yıla göre yaklaşık olarak 3 milyon daha fazla bandrol talebinde bulunulduğunu görmekteyiz. 2018 yılında yaşanan enflasyon, kağıtlara yapılan zamlar ve kitapların basılma aşamasındaki vergilerde indirim olmaması 2019 yılının ilk aylarında iyi sonuçlar alınmamasına neden olmuştur ve bandrol sayıları 2019 yılının ilk aylarında 2018 yılına göre daha düşük ilerlediğini
görmekteyiz.

istanbul ankara dizgi mizanpaj tasarım

YAYFED 2019 Raporu

Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu (YAYFED) 2019’un ilk 2 ayındaki raporunda; 2018’e göre dizgi, mizanpaj ve tasarımı yapılan kitapların yayıncılar tarafından yaklaşık 5 milyon civarında daha az bandrol talep edildiğini görmekteyiz.

Eğitim – Okul Kitapları Önde

Türkiye de Ankara ve İstanbul’un başı çektiği 2 Milyar dolardan fazla olan kitap pazarında eğitim ve okul kitaplarının payı %50 den fazla olduğu görülmektedir. Bu da dizgi, mizanpaj ve tasarımı yapılan kitap sektöründe soru bankası, fasikül, yaprak test, deneme sınavı ve konu anlatımlı ders ve sınav kitaplarının önemini bir kez daha göstermektedir. Bu sonuçların kitap çıkarma konusunda tereddüt yaşayan öğretmenlerimize cesaret verecek seviyede olduğunu görüyoruz

eski kitap kapagi yenileme

Öğretmenlere Tavsiyemiz…

Kitap çıkaracak öğretmenlerimize genel olarak tavsiyemiz bilgilerini sosyal medya aracılığıyla öğrencileriyle paylaşmaları ve bu noktada kendilerini tanıtmalarıdır. Dizgi, mizanpaj ve tasarım çalışması yaptığımız Ankara, İstanbul ve Türkiye’nin farklı yerlerindeki birçok öğretmenimiz gerek kendi kurdukları sitelerini gerekse sosyal medyayı çok aktif olarak kullanmaktadırlar.

dizgipluscom ankara

Öğretmenler İçin Sosyal Medya Potansiyeli…

Özellikle sosyal medyadaki öğrenci potansiyelleri ve çevresi olan öğretmenlerimizin kitaplarını çıkardıktan sonra herhangi bir sıkıntı yaşamadığını masraflarını karşıladığını ve emeklerinin karşıladığını görmekteyiz. Maddiyatı bir yana bırakırsak öğrencilerden alınan olumlu dönüşler öğretmenlerimizin gayretlerini artırmaktadır.

Yüksek Performanslı iMac Sistemlerimizle…

En güncel ve yüksek performanslı iMac sistemlerimizle, destkop publishing (masaüstü yayıncılık) yazılımı olan indesign, illustratör ve photoshop uygulamalarıyla, matematik formülleri için math magic yazılımıyla siz değerli öğretmenlerimize ve yayınevlerine katkı sağlayarak eğitim ve öğretime verdiğimiz katkıdan dolayı büyük mutluluk duymaktayız.

Ankara, İstanbul, Türkiye veya Dünyanın Neresinde Olursanız Olun…


Dizgiplus olarak dizgi, mizanpaj ve tasarım konusunda beğendiğiniz veya
hayalinizdeki tasarımları tecrübemizle gerçekleştirip memnuniyet sağlamaya devam ediyoruz. Ankara, İstanbul, Türkiye veya dünyanın neresinde olursanız olun bizim için farketmez…

Her tür kademe ve branştan soru bankası, fasikül, yaprak test, deneme sınavı ve konu anlatımlı ders ve sınav kitapların dizgi ve mizanpajı ile kapak tasarımlarıyla birlikte. Edebiyat, roman, bilim ve dini kitaplara kadar birçok kategoride okuma kitaplarının dizgi ve mizanpajı ile kapak tasarımlarını yapmaktayız.

Dizgi, Mizanpaj ve Tasarımlarınızı Planlayarak Tamamlıyoruz…

İş yoğunluğumuz nedeniyle ve anlaşılan sürede iş teslimi noktasındaki
hassasiyetimizden dolayı, iş teslimi ve işin süreci hakkında belirli bir planlama yapmamız gerekmektedir. İşinizin teslim süresini söyledikten sonra o tarihte tamamlanması garantisini vermekteyiz. Aksi durum yaşanma ihtimali olması durumunda işi alamayacağımızı üzülerek size iletiyoruz. Yani herşeyi önceden konuşup netleştirdikten sonra iş sürecine başlıyoruz.

Bize Ulaşın.

Sosyal medya hesaplarımızdan, 0554 446 57 97 iletişim numaramızdan,
WhatsApp’tan veya [email protected] mail adresimizden bizimle iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Diğer Yazılarımız:

Kaliteli Dizgi İçin Olmazsa Olmazlar Nelerdir?

Mizanpaj ve Tasarım Hakkında Her şey…

Dizgi Nedir? Nasıl Yapılır?

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Merhaba!

Türkiye'nin en profesyonel hizmet noktasına hoşgeldiniz.

× Merhaba, Hemen İşe Başlayalım!